نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: کلکسیون مشکلات خنده دار

1270
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23970
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Question کلکسیون مشکلات خنده دار

سلام،
    پسری 28 سال هستم، توانایی هایی تخصصی خوبی دارم، در دنیای مجازی اعتبار خوبی دارم، ولی مهارت اجتماعی ضعیفی دارم، برای کوچکترین کارها وابسته به برادر بزرگتر و پدرم هستم.

---- جزئیات سوال حذف شد ------
    ویرایش توسط crazy : 11-13-2015 در ساعت 10:50 AM

2. کاربران زیر از crazy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : کلکسیون مشکلات خنده دار

نقل قول نوشته اصلی توسط crazy نمایش پست ها
    ممنون میشم اگه کمک کنید.
    سلام، به انجمن خوش اومدین

اولا باید بگم مشکلات شما اصلا مسخره و خنده دار نیست،
    ولی متاسفانه اینقدر نسبت به خودت بدبینی که حتی در بیان افکارت خودت خودت را مسخره میکنی، این خیلی بده
    شما تنها کسی نیستی که چنین احساساتی داره، و قرارم نیست چون تا الان اوضاع اینجوری پیش رفته هیچ تغییری نتونی ایجاد کنی...

مشکل اولت با یسری تمرین تا حد زیادی قابل اصلاحه، درواقع نقطه مثبت اینه که مهارت های اجتماعی موثر، راهکارهای قابل اکتساب دارند

من مشاور یا روانشناس نیستم که بخوام تشخیص بدم مشکل شما دقیقا چیه، اما مشخصه که اولا اعتماد به نفس کمی داری و دوما روی بعضی موضوعات وسواس فکری پیدا کردی

شما بیش از حد حساس شدی که بقیه درموردت چی فکر میکنن و مدام میترسی از اینکه چیزی بگی یا رفتاری انجام بدی که مورد تاییدشون نباشه
    چون همیشه خودتو از حضور در فضایی که غیرقابل پیش بینی باشه محروم میکنی و متقابلا نمیتونی یاد بگیری در چنین محیطی چه رفتاری باید داشته باشی
    آداب اجتماعی، با تجربه حضور در جمع و توجه به رفتاری که بقیه دارند بدست میاد

هیچکس وقتی اولین بار با موضوعی مواجه میشه تسلط کامل روی همه چیز نداره، مهم اینه شجاعت داشته باشی که ابعاد مختلف زندگی را تجربه کنی

چند تا پیشنهاد برای شما دارم:

1. سعی کن روی نقاط مثبت شخصیت خودت و مهارت هایی که داری تمرکز کنی و نیمه پر لیوان رو هم ببینی
    مثلا مشخصه آدم باهوشی هستی، چرا مدام به خودت میگی کودن؟!
    شما همین بیان خوبی که درنوشتار داری در گفتار هم میتونی داشته باشی، فقط نیاز به یکم تجربه و تمرین داری
    قسمت زیادی از ویژگی هایی که برای خودت میگی صرفا به خاطر "درون گرا" بودن شخصیتته و نقطه منفی نیست، فقط شما داری اشتباه با این ویژگی ها برخورد میکنی
    مثلا افراد درون گرا شاید گوینده های خوبی نباشن اما شنونده های خوبی ان،
    شاید خاصر جواب نباشن اما تحلیل گرن و به عمق مطالب بیشتر میتونن وارد بشن
    افراد درون گرا تمایل دارند به صورت برنامه ریزی شده عمل کنند ، و در این صورت دقت و کارایی چند برابر بیشتر از بقیه دارن و ...

2. این تفکر که همه مدام دنبال سوتی گرفتن ازت هستن را بذار کنار،
    آدما خودشون اونقدر دل مشغولی دارن که اشتباه های کوچیک شما دغدغه شون نیست!
    سوتی دادن و اشتباه کردن هم بخشی از زندگیه، تا اشتباه نکنیم یاد نمیگیریم
    تا وقتی خودت احساس شرمندگی را در خودت تقویت نکردی هیچکس نمیتونه این احساس را بهت بده
    یه آدم با اعتماد به نفس وقتی یه سوتی میده خودش با خنده و شوخی اصلاحش میکنه
    ولی کسی که اعتماد به نفس نداره خودش یه اشتباه کوچیک را اونقدر بزر گ میکنه که به چشم بقیه هم میاد

کمتر به خودت سخت بگیر برادر من، راحت باش ، دلتو بزن به دریا، با آدمای جدید حرف بزن، کارای جدید شروع کن ...
    میری یه مجلس مهمونی فکر نکن بقیه چی میبینن ازت، به این فکر کن که چطور بهت خوش میگذره

3. حتما یسری کتاب درمورد اعتماد به نفس، فن بیان و مهارت اجتماعی بخون، خیلی میتونه کمک کنه

و درمورد مشکل دومت
    من فکر میکنم شما چون اعتماد به نفست پایینه با افراد هم جنس کوچکتر از خودت راحت تر میتونی ارتباط برقرار کنی، همین
    چون ناخوداگاه فکر میکنی نسبت به همسن وسالای خودت از لحاظ اجتماعی عقب موندی ،میترسی از طرف اونا پذیرفته نباشی
    برای همین به سمت کسی میری که ازت ضعیف تر (یا کم و سن سال تر) باشه چون مطمئنی طردت نمیکنه
    اون قسمت تمایل جنسی احتمالا فقط تلقینه ، افکار منفیه که خودت بهش دامن میزنی
    امضای ایشان

4. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23970
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از وقتی که گذاشتید. سرنخهای خوبی تو صحبتهای شما بود. فرمودید کتاب چرا که نه، من عاشق مطالعه هستم لطفا چند کتاب خوب معرفی کنید البته نه از این کتابهای تنور داغ کن یه دقیقه ای، آری پشت به مشکلات لبخند بزن، آنها قولهای خودساخته نهفته درون شماست و از این حرفها.
    احساس میکنم هنوز هم گفتنیهایی داشتید ولی فاکتور گرفتید لطفا بنویسید من میخونم.

فرمودید نقاط قوت، درسته میبینم ولی چه سودی داره.
    اینکه من برنامه نویس خوبی هستم، کتابهایی نوشتم، نظریاتی زیرسوال بردم، اختراعات ثبت نشده ای داشتم و ... آیا میتونه ذره ای توانایی های جمعی ام رو افزایش بده؟ اتفاقا احساس میکنم همینهاست که تیشه زده به ریشه ام.
    ویرایش توسط crazy : 11-13-2015 در ساعت 12:49 AM

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

ممنون از وقتی که گذاشتید. سرنخهای خوبی تو صحبتهای شما بود. فرمودید کتاب چرا که نه، من عاشق مطالعه هستم لطفا چند کتاب خوب معرفی کنید البته نه از این کتابهای تنور داغ کن یه دقیقه ای، آری پشت به مشکلات لبخند بزن، آنها قولهای خودساخته نهفته درون شماست و از این حرفها.
    توصیه میکنم کتابای روانشناسی را بخونین که کمک میکنه ابتدا خودشناسی داشته باشید تا بتونید ریشه مشکلات را پیدا کنید و اقدام به اصلاحشون کنید
    در زمینه خود تحلیلگری کتابای خانوم "دبی فورد" عالیه ، معروف ترین کتاب ایشون "نیمه تاریک وجود" هستش که اگه به تمرینای کتاب عمل کنید واقعا تاثیرگذاره
    کمک میکنه آدم بیشتر خودشو درک کنه و به خودش به خاطر همون چیزی که هست احترام بذاره

در زمینه افزایش مهارت اجتماعی (اعتماد به نفس و فن بیان و ... ) کتابای آقای "برایان تریسی" مفیده به نظرم، چون جو الکی نداده واقعا راهکار ارائه میده

فایلای صوتی سمینارهای دکتر هلاکویی و دکتر حلت هم خوبه، نت سرچ کنید برای دانلود هست

احساس میکنم هنوز هم گفتنیهایی داشتید ولی فاکتور گرفتید لطفا بنویسید من میخونم.
    درست فهمیدید! شما به موارد زیادی اشاره کردید که با چند سطر نوشته نمیشه همشون رو یجا جواب داد
    اما اگه پیگیر باشین هر مشکلی راهکار داره

فرمودید نقاط قوت، درسته میبینم ولی چه سودی داره.
    اینکه من برنامه نویس خوبی هستم، کتابهایی نوشتم، نظریاتی زیرسوال بردم، اختراعات ثبت نشده ای داشتم و ... آیا میتونه ذره ای توانایی های جمعی ام رو افزایش بده؟ اتفاقا احساس میکنم همینهاست که تیشه زده به ریشه ام.
    نه دیگه اشتباهتون همینجاست
    نقاط مثبتی که در وجود خودت میبینی عامل اصلی که میتونه باعث خودباوری بشه، پس باید تقویتش کنی و پرورشش بدی
    برای مثال همینکه اطلاعات زیادی در یک زمینه خاص داشته باشی حداقل در همون زمینه میتونی با اعتماد به نفس بیشتری صحبت کنی
    در صورت امکان حتی میتونی ایده های جدیدی که داری را بقیه به اشتراک بذاری
    و مرور موفقیتایی که بدست اوردی به خودت بیشتر ثابت میکنه که میتونی فرد مفید و موثری باشی
    همون سمیناری که شما ترسیدی و نرفتی اتفاقا یه قدم خوب میتونسته باشه که شانست رو برای موفقیت و ارتباط موثر در دنیای غیرمجازی امتحان کنی
    فرصتای شبیه این مورد را از دست نده...
    اون تیشه به ریشه زدنی که میگید فقط به این خاطره که تک بعدی شدی، به جنبه های دیگه زندگی بجز درس و کار کمتر توجه کردی

درکل مهم ترین عواملی که میتونه توانایی های جمعی را ارتقا بده: خوشرویی، صاحب نظر بودن و ارتباط متقابل هستند
    "خوشرویی" شامل عدم جبهه گیری نسبت به دیگران، مثبت نگر بودن ،لبخند زدن و تماس چشمی مناسب، شوخ طبعی و ... میشه
    "صاحب نظر بودن" یعنی اطلاعات عمومی فرد نسبت به موضوعات مختلف مورد بحث در جمع زیاد باشه تا بتونه هرجا لازمه اظهار نظر کنه
    "ارتباط متقابل" یعنی سعی در تمرکز بر علایق و ویژگی های مشترک جمع، توجه به گفته های دیگران (خوب شنیدن)، و تایید و تحسین نقاط مثبت گفته های دیگران
    امضای ایشان

7. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)